ADRES: Wtórek, ul. Polna 4B, 63-400 Ostrów Wielkopolski
E-MAIL: biuro@premodetailing.pl
TELEFON: 505 423 216

Kosmetyki WAXOYL – wyjątkowe samochody wymagają wyjątkowych środków

Naszym celem od samego początku jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Dlatego też nie idziemy na żadne kompromisy i wykonujemy car detailing najlepiej, jak to tylko możliwe: zatrudniamy specjalistów swoim fachu i używamy kosmetyków z naprawdę najwyższej półki.

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na kosmetyki i powłoki ceramiczne szwajcarskiej firmy WAXOYL, którego jesteśmy autoryzowanym partnerem. Wychodzimy bowiem z założenia, że wyjątkowe samochody wymagają wyjątkowych środków. Jeśli dbasz o swój samochód, to z pewnością nie chcesz, aby studio car detailingu używało na nim tanich kosmetyków z marketu.

WAXOYL to szwajcarska firma o 50-letniej historii, która produkuje środki do autobusów, samochodów ciężarowych i specjalistycznych, a od pewnego czasu również osobowych. Produkcja odbywa się w standardach naukowych i inżynieryjnych, ponieważ ich środki są stosowane nie tylko na samochodach, ale także w laboratoriach naukowych i przemysłowych. W związku z tym muszą przejść naprawdę wymagające testy i spełniać wyśrubowane normy techniczne – dlatego możesz mieć pewność, że nie znajdziesz lepszych środków do car detailingu ani w Polsce, ani na świecie.


Jakie produkty WAXOYL mamy w naszym studio car detailingu?

Pielęgnacja samochodu niejedno ma imię, dlatego korzystamy z wielu środków WAXOYL:

 • ŻEL DO CZĘŚCI WINYLOWYCH
  Przywraca naturalny kolor elementów winylowych na karoserii oraz je czyści i konserwuje. Ma właściwości hydrofobowe – wypiera wodę, dzięki czemu ułatwia mycie i jest odporny na zmywanie koloru. Nadaje elementom winylowym dodatkowej warstwy ochronnej, dzięki której przez długi czas będą wyglądały estetycznie i unikną efektu „wypłowienia”.
 • PIANKA DO OPON
  Przywraca i uwydatnia czarny kolor opon. Jednocześnie uodparnia je na brud i ułatwia mycie. Ma właściwości antystatyczne. Konserwuje i chroni opony przed starzeniem się oraz nadaje im połysku.
 • HARDWAX PLUS
  To środek do zabezpieczania podwozi przed korozją oraz działaniem piasku, wody, soli drogowej. Zapewnia długotrwałą ochronę dzięki efektowi samoleczenia powłoki, gdy nastąpi jej przerwanie np. przez rysę. Zachowuje elastyczność i gładkość nawet w bardzo niskich temperaturach. W dodatku jest niebrudzący i nie kapie!
 • U.P.T. – PREPARAT DO IMPREGNACJI TAPICERKI
  Impregnat do tapicerki tworzy na powierzchni skóry i innych materiałów hydrofobową barierę ochronną, dzięki czemu napoje wylane na fotel nie wsiąkną w pory i/lub włókna materiału. Tapicerka nie będzie już poplamiona ani brudna, a resztki kawy czy innego napoju będzie można łatwo zetrzeć. Impregnat można użyć na fotelach skórzanych, na materiałach skóropodobnych, tekstyliach i innych materiałach obiciowych, na dachach do kabrioletów z płócien lub brezentu.

Powłoka ceramiczna WAXOYL

Nie ma jednak co ukrywać, że to właśnie powłoka ceramiczna jest głównym środkiem car detailingu. Środki WAXOYL są równie skomplikowane w produkcji, co i w nakładaniu – dlatego nie ma możliwości samodzielnego nałożenia powłoki ceramicznej w warunkach domowych. Musi się tym zająć specjalnie wyszkolony personel – i tak samo wygląda to w naszym studio. Jednak dzięki temu po nałożeniu jest ona znacznie trwalsza od jej tańszych odpowiedników. Masz też gwarancję, że powłoka będzie nałożona w najlepszy możliwy sposób – dajemy na to zresztą podpisany certyfikat, który może być dodatkowym atutem podnoszącym wartość auta przy jego późniejszej odsprzedaży. Jest też ważny dla firm ubezpieczeniowych w razie wypadku – choć oczywiście życzymy Ci, abyś nigdy nie musiał go używać w taki sposób.


Powłoka ceramiczna WAXOYL– dlaczego warto?

Głównymi składnikami powłoki ceramicznej do car detailingu są dwa tlenki: krzemu i tytanu. Są one łączone na poziomie nanotechnologii, a powstała w ten sposób struktura zapewnia dodatkową powłokę ochronną lakieru o grubości kilku mikronów, która pozostaje elastyczna w każdych warunkach atmosferycznych (również przy bardzo niskiej temperaturze).

Efekt hydrofobowy powłoki ceramicznej powoduje, że woda nie osadza się na karoserii lub szybie, tylko po niej spływa. Oprócz efektownego wyglądu i lepszej widoczności podczas deszczu znacznie ułatwia to mycie samochodu – brud nie przywiera tak jak do „gołego” lakieru, a do jego spłukania wystarczy woda z myjki ciśnieniowej.

Lakier z powłoką ceramiczną nabiera też o wiele piękniejszego, głębszego koloru i szklistego filmu. Warto wiedzieć, że przed nałożeniem powłoki ceramicznej lakier jest dokładnie polerowany, przez co dokonujemy jednocześnie jego korekty. Polerowanie lakieru wygładza go i eliminuje mikrorysy oraz przebarwienia. Można więc powiedzieć, że razem z powłoką otrzymasz odnowiony lakier!

Powłoka podczas kilkudniowego nakładania wiąże się z odświeżonym lakierem, dzięki czemu nie jest tylko skorupą „nałożoną” zewnętrznie na lakier, jak np. wosk, tylko staje się jego wierzchnią warstwą. Daje to dodatkową ochronę fizyczną, zabezpieczającą przed działaniem piasku, drobnych kamieni, owadów czy soli drogowej. Oczywiście działa również antykorozyjnie, zatem dbając o założoną powłokę, będziesz mógł zapomnieć o rdzy. Podobnie jak o odbarwieniach czy innych defektach lakieru.

Czy powłoka ceramiczna ma zatem jakieś wady? Prawdopodobnie tylko jedną: cenę. Nie ukrywamy, że być może nie jesteśmy najtańsi – ale na pewno jesteśmy najlepsi, a powłoka posłuży Ci minimum 5 lat (a przy odpowiedniej pielęgnacji być może nawet drugie tyle).

Powłoka ceramiczna WAXOYL Crystal Coating chroni przed:

 • agresywnym działaniem chemii z myjni automatycznych,
 • solą drogową,
 • promieniowaniem UV,
 • powstawaniem drobnych rys i mikrouszkodzeń.

Zalety powłoki ceramicznej Waxoyl Crystal Coating:

 • Ma efekt hydrofobowy – woda spływa po karoserii,
 • nadaje bardzo wysoki, wręcz „szklany” połysk,
 • jest wytrzymała na drobne uszkodzenia,
 • jest odporna na działanie chemii,
 • jest odporna na wysokie temperatury,
 • jest odporna na utlenianie promieniami UV,
 • jest odporna na kwaśne deszcze,
 • zapewnia ochronę lakieru przed działaniem niekorzystnej pogody,
 • zabezpiecza i poprawia kolor lakieru.


Jak dbać o powłokę ceramiczną?

5 lat to gwarantowany czas, w ciągu którego powłoka ceramiczna WAXOYL będzie działać i pięknie wyglądać. Aby jednak dotrzymać gwarancji, trzeba odpowiednio dbać o powłokę:

 • myć auto w myjniach ręcznych i ciśnieniowych, używając samej wody lub delikatnej chemii i szczotek o miękkim włosiu lub gąbek,
 • nie korzystać z myjni automatycznych,
 • nie używać do czyszczenia agresywnych środków chemicznych (np. zawierających kwasy, alkohole czy rozpuszczalniki),
 • usuwać zaschnięte owady, ptasie odchody, soki z drzew i inne zanieczyszczenia jak najszybciej przy użyciu wody delikatnej chemii i miękkich szmatek lub gąbek,
 • regularnie (przynajmniej raz w roku) dokonywać przeglądu gwarancyjnego powłoki ceramicznej w autoryzowanym serwisie WAXOYL – na przykład w Premo Detailing.

Stosowanie się do tych zaleceń zapewni trwałość powłoki na przynajmniej 5 lat, a w praktyce – zapewne więcej.


Środki do samodzielnej pielęgnacji samochodu WAXOYL

Oprócz powłoki ceramicznej i kosmetyków specjalistycznych, możliwych do aplikowania jedynie przez wyszkolony przez producenta personel, znajdziesz u nas także kosmetyki WAXOYL do samodzielnej pielęgnacji Twojego samochodu.

W serii FOR ME dostępne są środki do czyszczenia i pielęgnacji karoserii, wnętrza i opon. Znajdziesz tu między innymi:

 • bezkwasowy środek do czyszczenia felg,
 • delikatny płyn do usuwania owadów i zabrudzeń organicznych (np. z drzew),
 • płyn do szyb,
 • delikatny szampon samochodowy,
 • wosk carnauba,
 • impregnat,
 • środki do pielęgnacji kokpitu,
 • środki do czyszczenia foteli materiałowych i skórzanych,
 • i inne.

Zapraszamy do naszego studia car detailingu Premo Detailing! Przyjedź do nas na kawę, a my zaprezentujemy Ci możliwości kosmetyków WAXOYL – jednego z najlepszych producentów tego typu środków na świecie.

Galeria

Chcesz odnowić wygląd Twojego samochodu?
Przygotowujesz je do sprzedaży i chcesz podnieść jego wartość?
A może chcesz je zabezpieczyć przed uszkodzeniami i zabrudzeniami?

Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, wycenimy usługę oraz doradzimy wybór najlepszych rozwiązań.